Elk kind is uniek, toch zijn er ontwikkelingen die voor de meeste kinderen volgens hetzelfde patroon verlopen. Op deze website staat een overzicht van deze ontwikkeling, waarbij specifiek ook de media-ontwikkeling in kaart is gebracht.
Kinderen ontwikkelen zich in een rap tempo. Kijken ze het ene moment nog het liefste naar de Teletubbies, voor je het weet volgen ze dagelijks een soap. Onder de kopjes aan de linkerzijde van de pagina is per leeftijd aangegeven waar een kind van die leeftijd zich over het algemeen mee bezig houdt. Hierbij hebben wij specifiek aandacht voor de media-ontwikkeling van een kind.
Wat vindt een kind in welke leeftijd leuk? Door een profiel aan te maken op onze website, kunt u gemakkelijk terugvinden welke media passen bij uw kind(eren). Daarbij hebben wij het niet alleen over tv-kijken: Uit onderzoek in 2007 in de Verenigde Staten blijkt dat 82% van de huishoudens een computer heeft en 52% bezit daarnaast een video-console. Iets meer dan een kwart van de kinderen van 5-6 jaar gebruikt gemiddeld 50 minuten per dag een computer en naar verwachting zal dit gebruik toenemen.
Cijfers in Nederland zijn vergelijkbaar of nog hoger: al in 2003 heeft 64% van de Nederlanders toegang tot internet, oplopend tot 96% in 2005. Op dit moment wordt aangenomen dat ieder kind in Nederland toegang heeft tot een computer en internet: thuis, op school of bij anderen. Doordat websites bezoeken, gamen en televisie kijken een van de favoriete tijdbestedingen is bij kinderen, en ouders vaak advies willen wat geschikt is voor hun kind, hebben wij een website ontworpen waarop u dat gemakkelijk kunt vinden. Wilt u eerst verder lezen? Klik dan op een van kopjes links.
Op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen? Stuur een e-mail naar mediasmarties@jvtv.nl om u aan te melden voor onze nieuwsbrief.
Aanmelden nieuwsbrief