5 min. : Serie op DVD. AL. : De DVD bevat 13 afleveringen van 5 minuten.
Pablo is een nieuwsgierig en onderzoekend vosje. Hij leeft in een hol onder een boom met zijn familie. De vossenfamilie is mensenschuw waardoor de avonturen vaak ’s nachts beleeft worden wanneer de mensen slapen. Er is een vaste verhaalstructuur: Pablo, zijn broertje, zusje en de huiskat gaan er 's nachts op uit en halen kattenkwaad uit. Dan ontstaat een probleemsituatie waardoor bijrollen als uil of meeuw Pablo uit de brand helpen.
De karakters spreken langzaam en het beeldtempo is rustig. Moeilijke woorden als 'kunstig', worden uitgelegd door middel van beeld en tekst. Er wordt gebruik gemaakt van muziek en effectgeluiden, deze versterken het verhaal. Omdat Pablo oorspronkelijk een prentenboek is, is de vormgeving eenvoudig met grote vlakken.
Pablo heeft een vaste verhaalstructuur zonder verwijzingen naar gebeurtenissen uit het verleden of toekomst. De beeldvorming, onderwerpen sluiten aan bij kinderen van 3 jaar.
Plaats als eerste een reactie