25 min. : Nickelodeon. AL. : Za om 09:00 uur.
De animatie Geronimo Stilton is gebaseerd op de boekenserie. Hoofdpersonen zijn Geronimo Stilton, uitgever van een krant, zijn pientere neefje Benjamin, zijn zus Thea en zijn neef Klem. Ook zijn er andere personages, zoals vriendinnetje Pandora. Geronimo zit het liefste rustig thuis, maar toch belandt hij steeds weer in avonturen. Meestal moet er een mysterie of probleem opgelost worden, bijvoorbeeld: alle kaas verdwijnt uit de stad, er worden dieren gestolen uit de dierentuin, een mummie in het museum komt tot leven. De 'boeven' zijn altijd duidelijk herkenbaar. Elke aflevering begint met een Nederlands liedje.
De animatie is Nederlands ingesproken. Elke aflevering duurt ongeveer 25 minuten. Er worden moeilijke woorden gebruikt, zonder uitleg, bijvoorbeeld ongedeerd, geüpgraded. Het beeldtempo is vlot.
Er worden eenvoudige problemen opgelost, de verhalen spelen in diverse omgevingen, de nadruk ligt op actie, het tempo van taal en beeld is hoog. De animatie sluit daarom het beste aan bij kinderen in de leeftijd vanaf 6 jaar. In deze leeftijd houden ze van actie in vreemde omgevingen.